83 Leerlingen van Accent Praktijkonderwijs Capelle halen diploma

Maar liefs 83 leerlingen van Accent Praktijkonderwijs Capelle namen op dinsdag 2 en vrijdag 5 juni trots hun diploma in ontvangst. Een internationaal erkend IVIO diploma nog wel! En dat is bijzonder. Want in het praktijkonderwijs is examen doen niet verplicht. Sterker nog, op veel praktijkscholen kún je zelfs geen examen doen.

‘Een gemiste kans,’ vindt Casper Blom van Accent Capelle dat. ‘Een diploma halen is meer dan een niveaubepaling. Het is een succeservaring. Het motiveert, laat zien dat je iets kunt en het inspireert andere leerlingen!’ Casper is overtuigd van zijn verhaal. Hij kent de voorbeelden uit de praktijk, want hij is naast teamleider ook docent: ‘In het vijfde jaar lopen onze leerlingen voornamelijk stage. Als ik zie dat zij toch naar school komen, omdat ze zich willen voorbereiden op het examen – zelfs op de uren dat school niet verplicht is – dan denk ik: zie je, het werkt.’

In het praktijkonderwijs zitten leerlingen die moeite hebben met leren. Zij worden voorbereid op een baan op assistent niveau. Branchecertificaten zijn in de regel de afsluiter van de opleiding, maar Accent Capelle investeert óók in diploma’s voor de cognitieve vakken Nederlands, Rekenen en Engels. De examens zijn enorm spannend voor de leerlingen, want opeens zijn er mensen van buiten de school (examinatoren) in de klas aanwezig, krijg je een officiële oproep en heb je dus de kans om een diploma te halen dat écht iets voorstelt.

Casper: ‘Het diploma is een einddoel dat we de leerlingen voorhouden. Er valt iets te halen! Tijdens de diploma-uitreiking zijn alle leerlingen van de school aanwezig. De eerste en tweedejaars leerlingen zien letterlijk wat zij hier kunnen bereiken: een feestmoment. Ouders mee, nette kleding, iedereen een bloemetje… Echt gaaf!’

Doordat de leerlingen een IVIO-diploma in het vooruitschiet hebben, leren ze harder en worden ze weerbaarder. Beter lezen en rekenen heb je immers niet alleen nodig voor je werk, ook in het dagelijks leven. ‘De investering die Accent Capelle doet meer dan waard dus,’ besluit Casper. ‘We zijn hartstikke trots op onze leerlingen.’

Voor meer informatie, interviews en beeldmateriaal kunt u zich wenden tot:
Accent Praktijkonderwijs Capelle, Casper Blom, 010-2271181, cblom@cvoaccent.nl, http://www.cvoaccent.nl/
IVIO Examenbureau, 0320-229968, www.ivio-examenbureau.nl

Geef een reactie

Nieuwsbrief